Confidence - (24-25.05 2011 Krakow)
Język: polski | english

Contests

Poniżej znajdują się podstawowe informacje o konkursach i turniejach, które zostaną przeprowadzone podczas CONFidence 2011.

CONFidence 2011 REVERSME

by PROIDEA & Pentesters.pl

 • Cel
 • Celem konkursu jest rozwiązanie następującego zadania:
  Na zainfekowanym komputerze znaleziono program który wysyła informacje z tego komputera. Informacje te są zaszyfrowane. Zadanie polega na odpowiedzi jakie to są informacje oraz podać dokładnie ich typ.

 • Organizator
 • Organizatorem konkursu jest fundacja PROIDEA oraz firma Pentesters.pl

 • Uczestnictwo
 • Uczestnikiem konkursu może zostać każdy z uczestników konferencji CONFidence 2011.

 • Zgłoszenie
 • Zapisy odbywają się przez zgloszeniowy mail wysłany na adres contest{@}confidence.org.pl, w mailu należy zawrzeć następujące informacje: imię i nazwisko, e-mail i nazwa zespołu w przypadku zgłoszeń zespołowych. Zapisywać mogą się zarówno pojedyncze osoby jak i zespoły. Jednak w przypadku zespołów przyznana zostanie tylko jedna nagroda.

 • Przebieg Konkursu
 • O terminie i sposobie pobrania programu uczestnik konkursu zostanie powiadomiony drogą email na adres podany podczas rejestracji.

  Limit czasu na rozwiązanie zadania to 24 maja godz. 20:00

  Rozwiązanie zadania oraz wszelkie pytania podczas trwania konkursu należy przesyła na adres email contest{@}confidence.org.pl
  Zwycięzcą zostaje ten kto pierwszy prawidłowo rozwiąże przedstawione zadanie.

 • Nagrody
 • Osoba lub zespół, która pierwsza rozwiąże zadanie otrzyma nagrodę rzeczową.

  Wśród pozostałych osób oraz zespołów, które prawidłowo rozwiążą zadanie w wyznaczonym czasie zostaną rozlosowane dodatkowe nagrody rzeczowe.

 • Postanowienia Końcowe
 • W kwestiach związanych z konkursem decyduje organizator. Decyzje organizatora są nieodwołalne. Organizator w szczególności zastrzega prawo do:

  Odwołania konkursu
  Zmiany zadania konkursowego

Gringo Warrior

GW1

Drugiego dnia konferencji odbędzie się Turniej Gringo Warrior. Z powodu limitu uczestników, chętni będą przyjmowani wg zasady “first come, first served”

Gringo Warrior to fabularna gra w której nieodzownym elementem jest otwieranie zamków. Gracz rozpoczyna grę w hipotetycznej sytuacji porwania, gdzie zostaje umieszczony w areszcie przez fikcyjnych porywaczy, którzy trzymają go wbrew woli i chcą wyłudzić pieniądze za okup.

Zamiast pokornie czekać w karcerze, uczestnicy wykorzystują umiejętności lockpickingowe, różne narzędzia, a nawet improwizowane rzeczy, takie jak spinacze czy puszki po piwie, próbując pokonać kolejne przeszkody.

Zaczynając w kajdankach, gracz w Gringo Warrior ma się uwolnić rozkuwając kajdanki, a następnie uciec z “pokoju”, w którym jest przetrzymywany … w istocie gracz musi po prostu otworzyć zablokowane zamki. W tym scenariuszu porywacze zabrali graczowi portfel i paszport i zamknęli je w szafce na dokumenty.Od wyboru gracza zależy czy będzie próbować otworzyć zamek do skrytki. Po uwolnieniu z karceru do pokonania jest jeszcze jeden zamek między graczem a wolnością, zamek ryglowy nieco trudniejszy od poprzednich zamków. Po uwolnieniu z budynku gracz ma nawet możliwość włamania do samochodu w celu wykorzystania jednego z pojazdów porywaczy do ucieczki “.

GW2

Na każdym kolejnym etapie gracz może wybrać poziom trudności zamków do pokonania.

Więcej informacji i opis tła fabularnego turnieju można znaleźć na http://deviating.net/lockpicking/gringo/backstory/ .

ESET Crackme

ESET

Tak jak zawsze na CONFidence, w trakcie trwania konferencji opublikujemy na stronie link do aplikacji przygotowanej przez zespół ESET.

Zadanie polega na rozwiązaniu jednego z dwóch zadań:

 • znalezieniu zestawu usename+password który umożliwi wyświetlenie okna z “Gratulacjami” (w tym wypadku, oprócz loginu i hasła należy przesłać krótki opis jak odnaleziono rozwiązanie)
 • Lub dostarczeniu keygena, który wygeneruje odpowiednie hasło i użytkownika.

Nie wolno stosować technik patching/in-memory-modification.

Zwycięzca otrzyma nagrodę na zakończenie konferencji. Nagroda powędruje do osoby, która najszybciej przyśle rozwiązanie.

Good vs. Evil aka Kev. vs. Tsu.

Unikalny konkurs po raz pierwszy na CONFidence. Szczegóły znajdują się na podstronie.