Confidence - (24-25.05 2011 Krakow)
Język: polski | english

Panel dyskusyjny

David vs Goliat – jak zgłosić podatność i nie zrobić sobie przy tym krzywdy.

Panel dyskusyjny z zaproszonymi gośćmi.

“Uwaga! Wielki wyciek danych w serwisie XYZ!” – popularny serwis na temat bezpieczeństwa informatycznego miś uszatek

anonim: Szukam bezpośredniego kontaktu do działu bezpieczeństwa banku XYZ przed chwila.

To nie są niestety nagłówki faktu i forum dla finansistów. To coraz częstszy element, który pojawia się w popularnych mediach, serwisach społecznościowych i blogach. Po takim komunikacie cześć pracowników działów bezpieczeństwa wspomnianych firm zaczyna się zastanawiać co autor ma na myśli… natomiast następnego dnia zostają zasypani lawiną pytań, muszą pisać obszerne wyjaśnienia, na ewentualne łatanie dziury zostaje najmniej czasu.

Czy tak być powinno?

Druga strona też nie ma łatwego życia. Dużo czasu upłynie zanim świadomy hacker zdecyduje się zgłosić błąd właściwym przedstawicielom firmy XYZ. Co jeśli okaże się, że prawnicy firmy zdecydują się na radykalne kroki i zgłoszą zawiadomienie popełnienia przestępstwa z art. 267kk? Co jeśli podatność występuje na systemach administracji rządowej? Wówczas dochodzi jeszcze art. 269kk…

Wspomniane zagadnienia chcemy poruszyć w trakcie zbliżającego się CONFidence. Pokażemy jak powinna wyglądać oficjalna ścieżka zgłoszenia podatności oraz jakie są z tego profity. Chcemy abyście poznali dane kontaktowe działów bezpieczeństwa czołowych graczy rynku. Zakładamy, że uda nam się rozpocząć istotny dialog w środowisku bezpieczeństwa IT w Polsce.

Jeśli z jakiegoś powodu (np. jesteś przedstawicielem operatora, dużego serwisu internetowego) czujesz, że powinieneś zabrać glos w dyskusji skontaktuj się mailem z: andrzej.targosz{@}proidea.org.pl.

W panelu wezmą udział przedstawiciele czołowych portali, firm,operatorów którzy na codzień budują lub obsluguja uzytkownikow polskiego internetu. W tej chwili mamy już potwierdzenie przedstawicieli Telekomunikacji Polskiej i serwisu allegro…

Przyłącz się do dyskusji!

Gdzie: Konferencja CONFidence 2011

Kiedy: 24 Maja, godzina 15:10 – 15:40

MIejsce: ZUW Bielany, Sala 1

Kto: W panelu wezmą udział uczestnicy konferencji i zaproszeni goście.

Język: polski