Confidence - (24-25.05 2011 Krakow)
Język: polski | english

Deviant Ollam

Deviant Ollam

Bio: Pierwszą i największą miłością Devianta Ollama od zawsze było uczenie. Absolwent Institute of Technology’s Science w New Jersey, od zawsze zafascynowany wzajemnym oddziaływaniem, które łączy ludzkie wartości ze społecznymi tendencjami do technicznego rozwoju świata. Równocześnie z ubieganiem się o dyplom BS (Bachelor of Science) w New Jersey, Deviant ukończył także historię na Uniwersytecie Rutgera.

Deviant jest audytorem bezpieczeństwa i konsultantem ds. testów penetracyjnych w CORE Group, a także Członkiem Zarządu w amerykańskiej sekcji TOOOL, otwartej organizacji lockpickersów. Każdego roku w czasie DEFCON i ShmooCon, Deviant otwiera wioskę lockpickingu i prowadzi szkolenia z fizycznego bezpieczeństwa na Black Hat, DeepSec, ToorCon, HackCon, ShakaCon, HackInTheBox, CanSecWest, ekoparty i Akademii Wojskowej Stanów Zjednoczonych w West Point. Jego ulubionymi zmianami w amerykańskiej konstytucji są, w nieprzypadkowej kolejności, poprawki 1, 2, 9 i 10.

Temat prezentacji: Bezpieczeństwo Twojej sieci zaczyna się na poziomie zero.

Język prezentacji: Angielski

Abstrakt: W świecie technologii kwestia ochrony fizycznej jest często pomijana w odniesieniu do bezpieczeństwa danych i systemów. Ale nie jest tym samym mniej istotna niż polityka wprowadzania odpowiednich haseł czy uprawnień użytkowników. Ta sesja zademonstruje techniki otwierania zamków i rodzaje zamków, których należy unikać ponieważ istnieją one w świecie rzeczywistym i mogą mieć bardzo realne skutki dla ogólnego stanu zabezpieczeń. Przecież możesz mieć najlepiej zabezpieczony serwer i sieć, ale nie robi to najmniejszej różnicy dla kogoś kto chce mieć dostęp do Twojej klawiatury lub, co gorsza, Twojego twardego dysku.